Volkswagen merakla beklenen müjdeyi verdi, hem sportif hem de ucuz

Bu yeni model, hem performansı hem de tasarımıyla elektrikli araç tutkunlarının kalbini fethetmeye hazırlanıyor.

Sıkıcı minivan kavramını unutun – Volkswagen, yaklaşan ID. Buzz GTX ile ısıyı artırıyor. 21 Mart’ta tanıtılması planlanan ikonik VW minivanı, elektrikli bir makyaj alıyor. Aracın GTX versiyonu, – görünüşe göre – şaşırtıcı bir şekilde sportif performans, stil ve güçlü bir çekiş gücü vaat ediyor.

“GTX” adı tanıdık geliyorsa, olmalı. Volkswagen, bu rozeti canlı, yüksek performanslı elektrikli modelleri için kullanıyor. ID. Buzz GTX, yeni açıklanan ID.3 GTX hatchback ve ID.7 GTX Tourer’ arasına dahil oluyor. Zaten kim demiş ki elektrikli araçların hep mantıklı ve sakin olması gerektiğini?

Bir ID. Buzz GTX’i yolda görmek kolay olacak. Volkswagen, ona daha cesur bir kişilik veren stil dokunuşları ekledi. Spor bir bal peteği girişi olan yeniden tasarlanmış bir ön tampon, bir GTX markası olan o imza üçgen LED gündüz farlarını ve görünümü tamamlayan şık yeni alaşım jantları bu araçta da göreceğiz.

Volkswagen merakla beklenen müjdeyi verdi, hem sportif hem de ucuz

Ancak en heyecan verici güncellemeler hemen görmediğiniz yerlerde. ID. Buzz GTX, etkileyici 335 beygir gücü (250 kW) sağlayan çift motorlu, dört tekerlekten çekiş düzenine sahip. Volkswagen henüz daha fazla teknik detay yayınlamadı, ancak GTX versiyonunun Cupra Tavascan VZ’nin etrafında inşa edildiği APP550 güç aktarma organını kullanacağını göz önünde bulundurarak, en azından 540 Nm tork bekleyebiliriz. Bu güç ve bu saçma tork, ID. Buzz’ı 0-100 km/s’ye 6,4 saniyede fırlatacak. Bir aile macerası için inşa edilen bir araç için etkileyici bir hızlanma.

Merak etmeyin, GTX hala bir ID’den beklediğiniz tüm pratikliği sunuyor. Buzz. Uzun dingil mesafesine dayanan versiyon, 4.887 mm uzunluğu sayesinde geniş bir üç sıralı iç mekan sunuyor. Tüm ekibin ve ekipmanlarının bolca sığıdığı, sadece sportif bir ruhla cömertçe bahşedilmiş bolca alan bulacaksınız. Volkswagen, GTX’in süspansiyonunu pürüzsüz minivan sürüş kalitesinden ödün vermeden iyileştirilmiş yol tutuşu için muhtemelen ayarlayacak. Konfor hala kral, ancak virajlı bir yolda sürpriz yaparken daha keskin viraj alma ve daha güvenilir kontrol bekleyin.

Heyecan sadece ID. Buzz GTX ile sınırlı değil. Volkswagen, 21 Mart’taki Yıllık Basın Konferansı sırasında daha fazla açıklama yapılacağına dair ipuçları vererek, elektrikli araç hattında bazı ek sürprizler görebileceğimizi öne sürüyor. ID. Buzz GTX, bir minivanın kullanışlılığını sürpriz bir performans dozu ile harmanlayan hoş bir bozucu. VW’nin elektrikli araç yaklaşımında eğlenceli bir değişikliği nihayet işaret ediyor, burada pratik EV’ler bile heyecan verici bir sürüş deneyimi sunabilir. Kim bilir, ID. Buzz GTX bazı SUV sever aileleri elektrikli minivan atılımı yapmaya ikna edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x